Media – IV władza, ta kryształowa

Lekarze i farmaceutki okradali NFZ w Olkuszu

Lekarze i farmaceutki okradali NFZ w Olkuszu

Data: 12.08.2009

Wyłudzanie pieniędzy z kasy Narodowego Funduszu Zdrowia to popularny biznes w Olkuszu. W sumie o wystawianie i realizowanie fałszywych recept oskarżono już 8 lekarzy i 17 farmaceutek.

Prokuratura zakończyła właśnie dwa kolejne śledztwa w tej sprawie. Proceder był stosunkowo prosty. Lekarze na receptach wpisywali nazwiska osób, głównie kombatantów wojennych (także zmarłych), którym przysługiwała refundacja. Recepty trafiały do apteki, która domagała się od NFZ zwrotu pieniędzy za zrealizowaną receptę. Zysk mógł być podwójny, bo lekarstwa zostawały w aptece i można było je sprzedać.

Cały artykuł na: http://www.doszpitala.pl/index.php?akcja=show_art&id=100

Lekarze: jesteśmy ofiarami agresji pacjentów

Data: 23.2.2009

Czy lekarze, podobnie jak np. policjanci i nauczyciele, powinni być chronieni specjalnymi przepisami prawa? Zdaniem Naczelnej Izby Lekarskiej tak. Jak mówi dr Konstanty Radziwiłł, prezes NIL, prawie połowa lekarzy doświadczyła agresji ze strony pacjentów. Z sondażu Wirtualnej Polski wynika, że większość Internautów odnosi się do tego pomysłu negatywnie…

Więcej na: http://news.doszpitala.pl/?id_n=39

Córka od 6 lat jest w śpiączce po nieprawidłowo przeprowadzonym zabiegu wycięcia

Cztery tysiące złotych miesięcznie – do zakończenia procesu o odszkodowanie – ma wypłacać Edycie Terce wrocławski Urząd Marszałkowski. To decyzja wrocławskiego sądu. Właśnie rozpoczął się proces cywilny, w którym matka dziewczyny domaga się odszkodowania za błędy lekarskie. Jej córka od 6 lat jest w śpiączce po nieprawidłowo przeprowadzonym zabiegu wycięcia tarczycy.

Cały artykuł na: http://news.doszpitala.pl/?id_n=36

Kontrole graniczne są rzeczywistością. Wrogiem są suplementy i żywność w dużych ilościach.

EU border controls stepped up to enforce feed and food law

Source: Food Navigator.com, Rory Harrington, 26 January 2010

A closer look confirms that this covers food supplements and health claims

The European Union said measures to step up border controls on a range of imported foods of non-animal origin in a bid to boost food safety came into effect yesterday.

Nie długo przyszło nam czekać aby kontrole graniczne stały się znowu rzeczywistością. Niebezpieczeństwem tym razem są suplementy diety i żywność… Komisji Europejskiej chodzi o produkty, które oryginalnie nie pochodzą z UE, a które w jakiś sposób znajdują się na terytorium wspólnoty. Czy to początek walki z medycyną naturalną?

http://www.anhcampaign.org/news/eu-border-controls-stepped-up-to-enforce-feed-and-food-law

Zalegalizujmy marihuanę w Polsce

Piątek, 05.02.2010

Walka z nią nie przynosi rezultatów, a korzyści może być sporo.

http://wp.me/PN1tU-6r

Reklamy